Rajská zahrada

Celý akt tvorby pojednání okna do smuteční síně je pro mě vzpomínka. Na pocity ze smutečních obřadu , které jsem zažila, na nedělní čajové dýchánky u babičky, nekonečné záhony květin, které pěstovala, propletené klubka vlny ze které teta pletla svetry, schřadlou lidskou schránku a silnou duši… nese v sobě vzpomínku na momenty s každým kdo mi byl blízký. Děj, příběh, pokora k životu.. že se s člověkem rozloučíme důstojně, s láskou, zvedneme hlavu, nadechneme se, přijmeme smrt jako součást a díváme se dopředu, za lepším zítřkem, vyrovnaností a touhou žít v radosti. 

A jelikož mám spoustu lidí spojených s přírodou, květinami, horami a člověk je pro mě nekonečná zahrada poznání, kresby přírodnin a florálních motivu  zde symbolizují jakousi abstraktní rajskou zahradu, či portál do jiné dimenze. Rytý vzor má upoutat, uklidnit, podpořit soustředění, zahloubání a vzpomínání na zesnulého. 

Jemné, avšak svým způsobem dominantní ryté okno by mělo doplňovat čistý interiér a “přecházet ”v zahradu. 

Technické řešení / Výroba Ručně ryté sklo vzduchovou bruskou se speciálními nástavcemi k rytí skla a některé části bych si předpřipravila pískováním. 

Plocha by byla rozdělena na dvě části a sklo bych ryla na stojanu pro ploché sklo. 

Výroba rytého skla takových rozměru  by byl dlouhý proces, rituál, oživení řemesla ke kterému je potřeba mít pokorou, trpělivost a lásku.